• BDO ja EEF tootmissektori eksperdid: Võimaluste rohkus tootmissektoris liigub Euroopa turgudel ülesmäge
Publikatsioon:

BDO ja EEF tootmissektori eksperdid: Võimaluste rohkus tootmissektoris liigub Euroopa turgudel ülesmäge

11 aprill 2018

Iga kvartali alguses annavad EEF ja BDO eksperdid koostöös välja ülevaate tootmissektoris toimuvast ning prognoosivad, mida tulevik tuua võiks. Aasta 2018 esimese kvartali tulemused näitavad, et olukord on oluliselt positiivsem, kui võiks arvata.  

Vaatamata Brexiti läbirääkimistega kaasnevale ebakindlusele, üha laialdasemale automatiseerimisele ja tööstus 4.0-ga kaasnevatele küsimustele, paistab, et tänu nõudluse ja pakkumise tasakaalule liigub võimaluste rohkus Euroopa tootmissektoris ülesmäge. Tootmistööriistade eksport on hetkel üks kiiremini kasvavaid valdkondi peamiselt just Euroopa turgudel, kuid ka UK ettevõtted näevad kõvasti vaeva, et konkurentsis püsida.  

Esimese kvartali tulemused on paljulubavad – tulemused näitavad, et UK tootjad on tõesti ambitsioonikad ning on siiani suures osas vältinud Brexitiga kaasnevat ebakindlust ning investeerivad jätkuvalt oma ettevõtete tulevikku. Tom Lawton, kes on BDO Manufacturing osakonna partner ja juht, pöörab siinkohal aga tähelepanu sellele, et UK valitsus peaks keskenduma Brexiti ning efektiivse tööstusstrateegia tagamisega seotud plaanide selgele kuvamisele, kui nad soovivad, et tootjad julgeksid ka edaspidi tootmisvahenditesse investeerida. Tom Lawton usub, et viimane aitab kaasa ettevõtete pikaajalisele kasvule ning edule.  

Uurimusest selgub nii mõndagi, seega, kui soovid saada täisülevaadet tootmistööstuse trendidest, siis loe 2018. aasta esimese kvartali aruannet siit: