• BDO kinnisvarasektori uuring
Uuring:

BDO kinnisvarasektori uuring

31 jaanuar 2018

Original content provided by BDO

Nagu enamik kinnisvarasektorist, on ka kinnisvarafondid 2018 aastal muutuste tuules. BDO viis läbi uuringu, mis hõlmas 35 ettevõtet üle maailma. Uuringus osalenute portfellimaht on kokku enam kui 130 miljardid dollarit.

 

Enamik uuringus osalenuid leidis, et nende turul on kinnisvaraturg tipu lähedal või sellest juba möödas. Samas olid fondivalitsejad mõõdukalt enesekindlad ja veendunud, et suudavad muutuvates oludes hästi hakkama saada, viidates eelmise majanduskriisi õppetundidele.

 

 

Intressimäärade tõusu mõju oli üks aspekt, mis tulevikku vaadates paljude jutust läbi käis. Fondivalitsejad usuvad, et see ei saa aga olema kuigi fataalne ja on veendunud, et isegi kui eelseisev muudatus intressimäärad kahekordistaks, oleks selle mõju talutav.

 

Teine aspekt, mis uuringust välja joonistus oli töökeskkonna muutus ja milleeniumipõlvkonna mõju ärimudelitele üldisemalt. Põlvkond, kelle jaoks on oluline sotsiaalne võrdsus töökohal ja õppimisvõimaluste rohkus, kindlasti jätab oma jälje sellele, kuidas me tööd korraldame ja seeläbi ärikinnisvarasektorile laiemalt.

 

Jälgi BDO spetsialistide koostatud ülevaateid ja saa osa kinnisvarasektori arengust üle maailma. Tänu laialdasele võrgustikule on meil selles valdkonnas suurepärane teadmistepagas ja võimalus olla hästi kursis suurema pildiga.