• Nafta ning gaasi lähitulevik
Publikatsioon:

Nafta ning gaasi lähitulevik

12 jaanuar 2018

Original content provided by BDO Mexico

Rahvusvaheline nafta- ning gaasiturg peab silmitsi seisma pidevalt muutuvate normidega olenemata turul eksisteerijate valmisolekust.

Trendide - uue hinnakujundamise paradigma, taastuvate energiaallikate kiire kasvu ning üha kiireneva tehnoloogia arengu kokkulangemise tulemusena  on nafta ning gaasi tööstusharu uuenemas. Edukaks kujunevad tulevikus need energiafirmad, kes suudavad leida lahenduse kulude vähendamiseks, tööefektiivsuse ning tulemuslikkuse suurendamiseks läbi digitaalsete ning tehnoloogiliste uuenduste ning mitmekesise tootevaliku pakkumiseks kasutades ka alternatiivseid energiaallikaid.

Seoses antud üleminekuperioodiga, mis on olnud täis segadust, annab „BDO Global Natural Resources“ tiim ülevaate tulevikusuundadest, et aidata nafta ning gaasi turul võistlevatel ettevõtetel prognoosida ning planeerida eesootavaid väljakutseid ning võimalusi. Me usume, et nafta ning gaasi ettevõtted peavad pürgima sujuva, keskkonnasõbralikuma ning digitaalsema lahenduse poole, kui nad soovivad vähegi edu saavutada aastal 2020 ning edaspidiselt.

Rahvusvahelised prognoosid, mis on esitletud allolevas väljaandes, baseeruvad teadustöödel ning „BDO Global Natural Resources“ tiimiliidrite ühisel panusel. Lisaks on piirkondlikke prognoose koostanud ka praktiseerivad juhid viiest eririigist (Austraalia, Kanada, Saudi Araabia Kuningriik, Suurbritannia ning Ameerika Ühendriigid).

BDO rahvusvahelise nafta ning gaasi aasta 2020 energia visiooni ülevaade:

  1. NAFTA HINNAD: Aastal 2020 on madalad nafta hinnad – eeldatakse, et hinnad jäävad alla $60 barreli kohta. See omakorda soodustab mitmekesist energiaallikate tootmist Pärsia lahe koostöönõukogu liikmesriikide seas elektrienergia sektoris. Viimast arengusuunda toetavad ka taastuvenergia oksjonid.
  2. KÜBERTURVALISUS: Aastaks 2020 on vähemalt 5 riiki kogenud omal nahal välismaiste häkkerite katseid jätta kogu või osa riiklikust energiavõrgustikust võrguühenduseta kasutades püsivaid teenindust tõkestavaid (Permanent Denial of Service – PDoS) rünnakuid.
  3. ÜLEMAAILMNE ENERGIATURG: Aastaks 2020 toob päikeseenergia ning veeldatud maagaasi impordi kasv elektri neljale viiest Aafrika elanikust.
  4. TEHNOLOOGIASSE INVESTEERIMINE: Samal ajal kui üldine teadus- ja arendustegevuste kogukulu on vähenemas, on enamus kuludest suunatud just uuringuid ning tootmist tõhusamaks muutvate tehnoloogiate arendamisele.
  5. ANDMETE VABA LIIKUMINE: Aastal 2020 kasutab tavapärane uuringutele ning tootmisele keskendunud ettevõte ära 10 protsenti oma suurandmetest (Big Data), mida on kõvasti rohkem sellest osast, mida kasutatakse tänasel päeval. Samas ei ole see number ligilähedalgi suurandmete täielikule potentsiaalile.

Riigipõhised prognoosid

Kui oled huvitatud BDO aasta 2020 energia visioonist riigipõhiselt, siis prognoosid Austraaliale, Kanadale, Saudi Araabiale, Suurbritanniale ning Ameerika Ühendriikidele leiad vastavalt.

Kas oled meie prognoosidega samal arvamusel või usud, et läheb teisiti? Me oleme huvitatud – võta meiega ühendust siin.

Charles Dewhurst
Global Natural Resources Industry Practice Leader
+1 713-548-0855
cdewhurst@bdo.com