• BDO nõustas möödunud aastal rekordilise hulga tehinguid
Artikkel:

BDO nõustas möödunud aastal rekordilise hulga tehinguid

12 veebruar 2018

Vaatamata poliitilisele ebakindlusele viidi 2017. aastal BDO kaasabil läbi 1200 M&A tehingut, mille väärtuseks on 54,5 miljardit USA dollarit.

 

 

Rahvusvahelise audiitor- ning ärinõustamisettevõtte BDO meeskonnad nõustasid möödunud aastal rekordilise arvu – üle 1200 äritehingu, mille väärtuseks kujunes üle 54,5 miljardi USA dollari.

Äritehingute nõustamise numbrid on BDOs kasvanud 2016. aastast saati pea 45% võrra. Kui aastal 2016 tehti tehinguid 840, siis aastal 2017 oli tulemuseks juba 1200. Samal ajal kasvas tehingute väärtus pea poole võrra - 35,6 miljardi USA dollarist aastal 2016 sai aastaks 2017 54,5 miljardit USA dollarit.

Sealjuures erakapitalil põhinevate tehingute osakaal näitas samuti väga positiivset trendi. Aastal 2016 sõlmiti 212 tehingut, aastal 2017 kasvas see number aga 334 tehinguni. Võttes arvesse, et erakapitalil põhinevad [KL1] ettevõtted investeerivad turule endiselt suuri summasid, siis aastal 2018 paistab olukord tehingute arvu kasvu soosivat.

Üks kolmandik BDO poolt nõustatud tehingutest olid piiride ülesed.

 

Rahvusvaheline BDO M&A mandaatide kasv aastast 2010

 

BDO Global Corporate Finance tiimi juht Steffen Eube ütles eelmist aastat kommenteerides: „2017 aasta on meie tehingute tiimile olnud vägagi positiivne. Meie võrgustiku liikmed on teinud märkimisväärseid investeeringuid, et suurendada meie ekspertidest koosnevat meeskonda rahvusvaheliselt. Vaatamata möödunud aasta poliitilistele ning majanduslikele ettearvamatustele, on meie kliendid jäänud BDOle truuks ning usaldanud meie nõu oma kasvuplaanide saavutamisel.

Tehingute mahu kasv on positiivselt mõjutanud ka BDO positsiooni erinevates edetabelites. Nii saavutas BDO nii Thomson Reutersi 2017 M&A tehingunõustajate edetabelis kui ka Mergermarket DD tabelis neljanda koha, mis on maailmamastaabis väga hea tulemus.

BDO on keskmiste ja väiksemate ettevõtte nõustamisel endale maailmas kindla koha leidnud ja igati usaldusväärne partner teie tehingute nõustamisel, olgu selleks siis ettevõtte laienemine (sh üle riigipiiride) või ettevõtte väärtuse määramine ja oma osaluse müük.

Tähtis Teile, on oluline ka meile. BDO