Möödunud aastal nõustas BDO taas rekordilise hulga tehinguid

14 veebruar 2019

Vaatamata majanduslikule ja poliitilisele ebakindlusele nõustasid audiitor- ja ärinõustamisettevõtte BDO meeskonnad möödunud aastal taas rekordilise arvu tehinguid. BDO kaasabil viidi läbi 1440 M&A tehingut, mille koguväärtuseks kujunes 81,4 miljardit USA dollarit.

BDO äritehingute nõustamise maht on kasvanud üle 20%. Kui 2017. aastal viidi läbi 1200 tehingut, siis 2018. aastal juba 1440. Tehingute väärtus kasvas 50% võrra võrreldes eelmise aasta 54,4 miljardi USA dollariga.

Järjekordne positiivne aasta on mõjutanud ka BDO positsiooni erinevates edetabelites. Nii saavutas sarnaselt eelmisele aastale BDO Mergermarketi edetabelis taas auväärse neljanda koha. Thomas Reutersi 2018. aasta globaalses M&A tehingunõustajate edetabelis paigutati BDO aga viiendale kohale kuni 50 miljoni USA dollari suuruse tehinguväärtusega ettevõtete seas.

Erakapitaliga seotud tehingute osakaal on viimase 12 kuuga tõusnud pea 60%. Kui 2017. aastal sõlmiti 334 tehingut, siis aasta hiljem juba 522. BDO sõnul jäävad erakapitali investeerijad turu kindlateks tunnusjoonteks. Erakapitalil põhinevad ettevõtted investeerivad turule endiselt suuri summasid, mis soosib tehingute kasvamist tõenäoliselt ka 2019. aastal.

BDO M&A tehingute nõustamisega seotud meeskondade hinnangul toimus suurem osa tehingutest tehnoloogia- ja meedia-, tervishoiu-, tootmise- ja inseneritööstuse sektorites.

BDO International Corporate Finance tiimi juht Steffen Eube sõnas möödunud aastat kommenteerides: „2018. aasta on meie jaoks olnud taas muljetavaldav. Me jätkame  investeeringuid ning oma meeskondade kasvatamist üle kogu maailma. Hoolimata poliitilisest ja majanduslikust ebakindlusest on ettevõtted kindlalt pühendunud tehingute lõpuleviimisele, jätkates oma kasvupüüdlusi. Meie globaalne võrgustik võimaldab pakkuda klientidele just nende nõudlusele kohandatud teadmisi ja turuteavet olenemata sellest, kus nad maailmas parasjagu on või tahavad olla.“

BDO on keskmiste ja väiksemate ettevõtte nõustamisel endale maailmas kindla koha leidnud ja igati usaldusväärne partner teie tehingute nõustamisel, olgu selleks siis ettevõtte laienemine (sh üle riigipiiride) või ettevõtte väärtuse määramine ja oma osaluse müük. Kui soovid abi või nõustamist, võta ühendust meie ekspertidega.