VÄÄRT KOLLEEG 2021 - Kaija Saarnak

Kaija – päikese kehastus inimkujul! Ideedest pakatav väsimatu tegutseja ja tiimimängija

BDOs on kolleegide tunnustamine juba pika ajalooga ja Väärt Kolleegi kategoorias on Kaijal õnnestunud võita ka varasemalt. Eks muidugi on tal selles kategoorias ka teatud eelis, sest tema roll ongi märgata ja abistada kõiki. Väärt Kolleegi puhul hinnatakse just koostöövalmidust, kaasamõtlemist, abi andmist ja pakkumist ning aktiivset toimetamist mistahes olukorras. „Kuigi tiitel ei tulnud seekord ehk enam nii suure üllatusena, on loomulikult iga kord ääretult meeldiv olla hinnatud ja väärtustatud. Need kirjeldused, mida kolleegid oma valiku juurde on kirjutanud, paitavad hinge,“ ütleb Kaija.

Kaija, milline on olnud sinu teekond BDOs?

Minu teekond BDOs sai alguse 2014. Sulandusin üsna kiiresti, kuid pean tunnistama, et jää sulatamist ikka oli. Büroojuht on igas kontoris oluline ja keskne tegelane ja nii võib tema asendamine või vahetamine olla mõnevõrra keeruline.

Mäletan, et alguses mind ikka natuke pandi proovile ka, kuna minu eelkäija oli paljude lemmik olnud. Alguses eeldati ehk tema kingade täitmist, aga üsna kiirelt võeti omaks, et mina teen asju enda moodi ning minu tulekuga tuli kaasa ka pisut teistsugune lähenemine kontorielule. Alustasin väikeste muudatustega, millest tänaseks on välja kasvanud suured muudatused. BDO on nende aastatega ikka palju muutunud.

Tegelikult olen jõudnud vahepeal natukeseks ka BDOst eemal olla, kuna kolisin eraelulistel põhjustel Lõuna-Eestisse. Aga elu tegi omad korrektuurid ning Tallinnasse naastes kutsuti mind ka BDOsse  tagasi. Kuna olin siin leidnud palju oma inimesi, kellega hoidsin tihedalt kontakti ka Lõunas olles, siis oli BDOsse tagasi tulek nagu koju naasmine.

Mis on sinu roll ja ülesanded?

Olen Office & Vibe Manager ning minu luua on teiste BDOokate keskkond, et neil oleks mõnus, hubane ja hea olla. Igapäevaselt hoolitsen selle eest, et kontoris oleks olemas kõik vajalik alates töövahenditest ja karastusjookidest ja et saaks tähistatud kõik tähtpäevad ja sünnipäevad. Olen abiks nõu ja jõuga seal, kus vaja, vastan erinevatele päringutele ja edastan neid meie tiimidele, suhtlen hankijatega ja tegelen jooksvate küsimuste ja muredega. Kohati olen nagu Hunt Kriimsilm.

Märkan ja analüüsin pidevalt, mis vääriks uuendamist, parendamist või täiustamist. Jälgin trende ja suundi kontorimaailmas ja toon parimaid praktikaid üle meie töökeskkonda. Kõige selle juures on oluline leida tasakaal vana hoidmise ja uue kujundamise vahel.

 

Mis sinu arvates määrab kontori olemuse ja sisekliima? Milline see BDOs on ja kui see muutub, siis mis seda mõjutab?

Loomulikult inimesed ja meil on super kolleegid. Paljudest nendest on saanud mulle ka väga head sõbrad, kellega veedame ühiselt aega ka väljaspool tööd. See, kuidas meie inimesed hoiavad kokku ja toetavad üksteist on minu jaoks parim keskkond, kuhu tulla ja mis motiveerib ka mind panustama.

Minu jaoks on oluline osa ka lihtsalt suhtlusel kolleegidega. See tähendab palju naeru ning ohtralt kooki!

 

Oled BDO 2021. aasta Väärt Kolleeg. Sind väärtustatakse ja hinnatakse. Mida sa ise töös ja elus enim väärtustad? Mis on sinu jaoks kõige olulisem?

Oluliseks pean ausust, austust ja avatud kommunikatsiooni. Pean ennast ka suhteliselt otsekoheseks inimeseks ja mulle meeldib, kui seda ka minuga ollakse. Väärtustan häid suhteid, sõbralikku keskkonda ja head huumorit.

 

Kas sulle meenub BDOst projekte, mis panid sind avama enda potentsiaali või andeid, millest sul ei olnud aimugi?

BDOsse tulek on mulle selgelt näidanud, milline töö mulle päriselt meeldib ja muidugi olen ka ise seda proaktiivselt kujundanud. Olen kuue aastaga märkimisväärselt kasvanud ja arenenud ning leidnud endas erinevaid külgi nii tööalaselt kui ka isiksusena. Kui su ümber on nii toetav ja väärtustav keskkond, siis õpid end ka rohkem väärtustama.

 

Mis olid sinu jaoks 2021. aasta suurimad õppetunnid?

See aasta näitas veelgi selgemalt, kes on minu inimesed, tuues välja nende tõelise olemuse ja väärtushinnangud.

Suurimateks õppetundideks on olnud taipamine, et rohkem tuleb usaldada oma sisetunnet ja et on okei küsida abi. Kipun olema see, kes teeb kõik ise ära ja ei oska abi küsida, see vajab veel minu jaoks natuke harjutamist.

 

Mis on sind BDOs kõige enam üllatanud?

Enne BDOsse tulekut ei olnud mul tavamõttes kontoritöö kogemust ja kindlat ettekujutust, milline see on. Soovisin vaheldust ja tundus, et just kontoritöö võiks olla see, mida järgmisena teha soovin.

BDO puhul mulle meeldib, et inimesed tunnevad ennast vabalt ja kõik lävivad kõigiga, ilma et nad oleksid kammitsetud. Ei ole vahet, millisel ametipositsioonil sa oled, kõik on võrdsed.

Office & Vibe Manager’ina on loomulikult ka minu roll selle õhkkonna kujundamisel ja hoidmisel oluline, kuid muidugi pole see ühe inimese teha. Mul on hea meel, et siia on kokku sattunud hulk sarnase mõttemaailma ja väärtushinnangutega inimesi.

 

2021. aastast jääb kõigile BDOkatele meelde kontori kolimine. Mis oli kõige põnevam selle suure projekti juures, mida koos Kariniga vedasite? Kuidas oled tulemusega rahul?

Kõige põnevam oli minu jaoks uus keskkond ja uus algus. Kuid tegelikult nautisin kogu protsessi algusest lõpuni. Juba võimalus osaleda selles projektis tohutult kõnetas ja meeldis. Väga põnev oli koos Kariniga kõike planeerida ning detaile ja asju valida. Kariniga koos projekte teha on alati mõnus ja sujuv. Me näeme paljusid asju sarnaselt, aga samas ka erinevalt, mis on väga hea baas viljakaks koostööks ja heaks tulemuseks.

Tahtsime kogu kolimise protsessi teha mugavaks ka teistele ning oli tore lugeda tagasisidest, et see ka paljudele korda läks.

Uus kontor on keskkond, kuhu tulen iga päev hea meelega ning siin on väga mugav tööd teha. Kuulun nende hulka, kellele meeldib kontoris rohkem kui kodukontoris, sest inimestega näost näkku suhtlust ei asenda miski.

 

Kuidas oma vaba aega sisustad?

Lähedastega ja looduses. Mind kutsuvad matkarajad ja rabad, meeldib jalutamine ja üldse värskes õhus ja looduses viibimine.

Eelmisel kevadel avastasin enda jaoks hommikul kell viis ärkamise ning 10- kilomeetrised jalutuskäigud koos podcast’ide kuulamisega. Need annavad mulle hea enesetunde ja energia kogu päevaks. Märtsist detsembrini jalutasin kokku lausa 4000 km.

 

Juba aastaid valivad BDOookad aasta lõpus Aasta Tegijat ja jagatakse veel hulk erinevaid tunnustusi. Seekord tutvustame teile Väärt Kolleeg 2021 tiitli võitjat.

Anna oma soovist märku adm@bdo.ee aadressil ka siis, kui parasjagu ühtegi konkurssi käimas ei ole. Me laieneme pidevalt.

Üksteist aidates unistuste poole on meie moto.

Please fill out the following form to access the download.