Välismaalastest töötajate maksustamine

Välismaalastest töötajate maksustamine

Üha enamate ettevõtete jaoks tähendab rahvusvaheline äritegevus ka rahvusvahelist ja mobiilset tööjõudu. Pikaajalised ärireisid, lühikesed ja pikemad lähetused, kolimised Eestisse ja Eestist tekitavad tööandjatele lisaprobleeme ning välistööjõule ka lisakulutusi.

BDO maksuspetsialistid mõistavad neid raskusi ning on pühendunud sellele, et pakkuda teile efektiivseid lahendusi, mis on kohandatud täpselt teie olukorrale. Tööandjate jaoks võib see hõlmata täiendava maksukoormusega toimetulemise strateegiaid, pensioniprogramme, pensioni- ja sotsiaalkindlustuse õigusaktide järgimist ja planeerimist ning samaaegselt välismaalastest töötajate aitamist maksuseaduste ja muude õigusaktide järgimise nõuetega.

Me pakume erinevaid teenuseid, nagu näiteks:

  • nõuanded välislähetuste põhimõtete koostamiseks;
  • töötasu planeerimine, k.a aktsia- ja motivatsioonipaketid;
  • töötajate lähetuse planeerimine, lähetusaegne tugi ning abi naasmisel;
  • maksudeklaratsioonide koostamine;
  • rahvusvahelise palga- ja maksuarvestuse sisseseadmine.

BDO maksuspetsialistide meeskond pakub spetsiifilist abi ka mitmesuguste laiemate töötasu maksustamise küsimuste korral.

Globaalse liikuvusega seotud väljakutseid BDO toetatud uuringu käigus uuriti rahvusvahelise mobiilsusega seotud raskusi, millega töötajad silmitsi seisavad ning küsimusi, mis tekivad teise riiki tööleasumist kaaluvatel töötajatel. Uuringut saad lugeda siit.

 

BDO uudiskiri välismaalastest töötajatele

Meie uudiskiri välismaalastest töötajatele annab ülevaate võõrriigis töötavaid inimesi puudutavatest teemadest. Kuigi fookus on põhiliselt maksudel ja turvalisusel, kajastatakse uudiseid ka muudest välismaal töötavaid inimesi ja nende tööandjaid puudutavatest olulistest arengutest.

Viimased numbrid saad alla laadida ja lugeda siit.